TÄVLINGSPROGRAM 2020

Senast uppdaterad  20-02-04

Juli Aug Sept Okt Nov Dec
Som pdf-fil   som  Excel-fil
= ingår i Rankinglistan
Nya ändringar och tillägg
Tidigare ändringar och tillägg
Kretsutbildningar & -info
Utgåva 2b
   

Juli

   

   

   

   
ons 1 SM prec, fält & Mil. Snabbmatch milsnabb Västervik/Ankarsrum   ABCR
tor 2 SM prec, fält & Mil. Snabbmatch prec fält Skillingaryd   ABCR
fre 3 SM prec, fält & Mil. Snabbmatch prec fält Skillingaryd   ABCR
lör 4 SM prec, fält & Mil. Snabbmatch prec fält Skillingaryd   ABCR
sön 5 SM prec, fält & Mil. Snabbmatch prec fält Skillingaryd   ABCR
lör 25 SM Magnumfält M-fält Vitheden, Kalix Kalix Pistolskyttar  
sön 26 SM Magnumfält M-fält Vitheden, Kalix Kalix Pistolskyttar  

Augusti

 

 

 

   
lör 1 SM PPC PPC   SPSF  
sön 2 SM PPC PPC   SPSF  
"-" KrM Springskytte Spring Ekebyboda Uppsalakretsen C
lör 8 Hemvärns-RM Pistol 88 HV

Östergötland

  HV
sön 9 Salems Kombitävling prec &fält Hallsta Salems Pk A1&A2
"-" Hemvärns-RM Pistol 88 HV

Östergötland

  HV
tis 11 EM PPC PPC

Tjeckien

  PPC
ons 12 EM PPC PPC

Tjeckien

  PPC
tor 13 EM PPC PPC

Tjeckien

  PPC
fre 14 EM PPC PPC

Tjeckien

  PPC
lör 15 Kretsprecision Lövsta prec Lövsta Lövsta Skf ABC
"-"

Landslagsuttagning fält

fält Gotland   BC
"-" EM PPC PPC

Tjeckien

  PPC
sön 16

Landslagsuttagning fält

fält Gotland   BC
"-" EM PPC PPC

Tjeckien

  PPC
lör 22 SM Springskytte Spring     C
"-" Handen Open prec Sanda Handen Psk ABC
lör 29 KrM prec B prec Södertälje Södertälje Pk ABC
"-" Atlas-Snabben 3 milSnabb Snörom Atlas Copco Pk ABCR
sön 30 KrM Militär Snabbmatch MilSnabb Grimsta SAPK ABCR

September

   

   

   

   
tis 1

- Sista ansökan tävling 2021 -

  Stockholmsklubbar Kretsen  
lör 5 ÖSM  precision prec Dvardala Åby Skk ABC
sön 6 ÖSM  precision prec Dvardala Åby Skk ABC
lör 12 Nybörjarskjutning prec &fält Grimsta Sthlmspolisens Skf C
sön 13 Sveaskottet prec Almnäs Pk Svea Ing 1 ABC
lör 19 Mälarskottet höst prec Sätra Mälarhöjdens Ps C
"-" NM Fältskytte fält Tidaholm   BC
sön 20 KrM fält A / Höstsaluten fält Hallsta Salems Pk ABCR
-"- Kretsseriefält 5 fält Ekebyboda Uppsalakretsen ABCR
"-" NM Fältskytte fält Tidaholm   BC
lör 26

KrM Nationell Helmatch

NatHelM Snörom Atlas Copco Pk ABC
-"- Höstsnabben snabb Börstil Östhammars Pk ABCR
sön 27 KrM fält R fält Lövsta Lövsta Skf BCR

Oktober

   

   

   

   
lör 3 Årets Rekryt kombi Furutorp Lidingö Ssk C
"-" PPC-Cupmatch Lövsta PPC Lövsta Lövsta Skf PPC
sön 4 KrM Snabb / Lyckträffen snabb Grimsta Bromma Pk

ABC

"-" PPC-Cupmatch Haninge PPC Sanda Sk.center Pk Haningeskyttar PPC
sön 11 Eggebyträffen fält Eggeby Upplands Väsby Psk ABCR
lör 17 KrM Springskytte spring Grimsta SthlmsPolisens Skf C
"-" Håtunahösten prec Håtuna Håtuna Pssk ABC
lör 24 Livlinan prec Hacksjöbanan? Katarina Psf ABC
sön 25 Kretsseriefält 6 / ENA-träffen fält Enköping Uppsalakretsen/PkENA ABCR

November

   

   

   

   
sön 8 Lasse Rang Mag. Prec.Serie Mprec Faxan Uppsala Ssk Mag
lör 14 Kurs: Föreningsinstruktör utbildning Kretslokalen Kretsen  
-"- Grimsta Cup 4 spring Grimsta SthlmsPolisens Skf C
sön 15 Kurs: Föreningsinstruktör utbildning Kretslokalen Kretsen  
sön 22 Sannaosta fält Karlstad Karlstad Psk ABCR
lör 28 Grimsta Cup 5 avslutn spring Grimsta SthlmsPolisens Skf C

December

   

   

   

   
lör 5 KrM Luftpistol luft Brännkyrkahallen Katarina Psf L
sön 6 Lasse Rang Mag. Prec.Serie Mprec Faxan Uppsala Ssk Mag
           
           

    

               
           
           
           
           
           
           


Uppdaterad 2020-02-04
Av Lars B Lundqvist