TÄVLINGSPROGRAM 2019

Senast uppdaterad  18-11-01

Juli Aug Sept Okt Nov Dec
Som pdf-fil   som  Excel-fil
= ingår i Rankinglistan
Nya ändringar och tillägg
Tidigare ändringar och tillägg
Kretsutbildningar & -info
Utgåva 1
   

Juli

   

   

   

   

 

tis 2 SM prec, fält & Mil. Snabbmatch prec flt milsn Eskilstuna/Gävle   ABCR SM
ons 3 SM prec, fält & Mil. Snabbmatch prec flt milsn Eskilstuna/Gävle   ABCR SM
tor 4 SM prec, fält & Mil. Snabbmatch prec flt milsn Eskilstuna/Gävle   ABCR SM
fre 5 SM prec, fält & Mil. Snabbmatch prec flt milsn Eskilstuna/Gävle   ABCR SM
lör 6 SM prec, fält & Mil. Snabbmatch prec flt milsn Eskilstuna/Gävle   ABCR SM
sön 7 SM prec, fält & Mil. Snabbmatch prec flt milsn Eskilstuna/Gävle   ABCR SM
lör 27 SM Magnumfält M-fält Norr     SM
sön 28 SM Magnumfält M-fält Norr     SM

Augusti

 

 

 

   

 

tor 1 SM PPC PPC Sanda Skyttecenter Stockholmsklubbarna   SM
fre 2 SM PPC PPC Sanda Skyttecenter Stockholmsklubbarna   SM
lör 3 SM PPC PPC Sanda Skyttecenter Stockholmsklubbarna   SM
sön 4 SM PPC PPC Sanda Skyttecenter Stockholmsklubbarna   SM
lör 10

- Landslagsuttagning fält -

fält     BC  
"-" Atlas-Snabben 3 milSnabb Snörom Atlas Copco Pk ABCR Krets
sön 11

- Landslagsuttagning fält -

fält     BC  
"-" Salems Kombitävling prec &fält Hallsta Salems Pk A1&A2 Krets
lör 17 Kretsprecision Lövsta prec Lövsta Lövsta Skf ABC Krets
sön 18 Fältserien 3 fält Sanda Skyttecenter Ballongberget/PKHS ABCR Nat.
lör 24 SM Springskytte Spring       SM
"-" Handen Open prec Sanda Handen Psk ABC Nat
"-" Hemvärns-RM Pist 88 HV

Enköping

  HV Hemvärn
sön 25 Norrtäljeträffen fält Norrtälje Roslagens Ps ABCR Nat
"-" Hemvärns-RM Pist 88 HV

Enköping

  HV Hemvärn
lör 31 KrM prec B prec Södertälje Södertälje Pk ABC KrM
"-" PPC_Cupmatch Lövsta PPC Lövsta Lövsta Skf PPC Nat

September

   

   

   

   

 

sön 1 KrM Militär Snabbmatch MilSnabb Grimsta SAPK ABCR KrM
"-" PPC_Cupmatch Haninge PPC Sanda Skyttecenter Pk Haningeskyttar PPC Nat
"-"

- Sista ansökan tävling 2020 -

  Stockholmsklubbar Kretsen    
lör 7 ÖSM  precision prec Östergötland   ABC ÖSM
sön 8 ÖSM  precision prec Östergötland   ABC ÖSM
lör 14 Nybörjarskjutning prec &f ält Grimsta Sthlmspolisens Skf C Krets
sön 15 Sveaskottet prec Almnäs Pk Svea Ing 1 ABC Nat
"-" ÖSM PPC PPC       ÖSM
sön 16 Grimstaträffen prec Grimsta Sthlmspolisens Skf ABC Nat
lör 21 Mälarskottet höst prec Sätra Mälarhöjdens Ps C Krets
sön 22 KrM fält A / Höstsaluten fält Hallsta Salems Pk ABCR KrM+nat
lör28 KrM Nationell Helmatch NatHelm Snörom Atlas Copco Pk ABC KrM
"-" NM Fältskytte fält     BC ÖSM
sön 29 KrM fält R fält Lövsta Lövsta Skf BCR KrM
"-" NM Fältskytte fält     BC ÖSM

Oktober

   

   

   

   

 

lör 5 Årets Rekryt kombi Furutorp Lidingö Ssk C Nybörjare
sön 6 KrM Snabb / Lyckträffen snabb Grimsta Bromma Pk

ABC

Krets
lör 12 Groveken 8 M-fält Livgardet Ekens Psf M Nat.
sön 13 Eggebyträffen fält Eggeby Upplands Väsby Psk ABCR Krets
ons16 VM PPC PPC Australien     VM
tor 17 VM PPC PPC Australien     VM
fre 18 VM PPC PPC Australien     VM
lör 19 VM MagnumPrecision M-prec Stockholm Ekens Psf M VM
"-" VM PPC PPC Australien     VM
sön 20 VM MagnumPrecision M-prec Stockholm Ekens Psf M VM
"-" VM PPC PPC Australien     VM
lör 26 Fältserien 4  (Final) fält Stockholm Gripen Pk ABCR Nat.
sön 27 Fältserien 4  (Final) fält Stockholm Gripen Pk ABCR Nat.

November

   

   

   

   

  

lör 2 Livlinan prec Håtuna Håtuna Pssk ABC Krets
fre 8 Kurs: Föreningsinstruktör utbildning Kretslokalen Kretsen    
lör 9 Kurs: Föreningsinstruktör utbildning Kretslokalen Kretsen    
sön 10 Kurs: Föreningsinstruktör utbildning Kretslokalen Kretsen    
fre 15 Kurs: Banläggare utbildning Kretslokalen Kretsen    
lör 16 Kurs: Banläggare utbildning Kretslokalen Kretsen    
sön 17 Kurs: Banläggare utbildning Kretslokalen Kretsen    

December

   

   

   

   

  

             
             

    

                    


Uppdaterad 2018-11-01
Av Lars B Lundqvist