TÄVLINGSPROGRAM 2020

Senast uppdaterad  20-06-19

Jan Feb Mar Apr Maj Jun
Som pdf-fil   som  Excel-fil
= ingår i Rankinglistan
Nya ändringar och tillägg
Tidigare ändringar och tillägg
Kretsutbildningar & -info
Inbjudan upplagd
Utgåva 2b
 

Januari

   

  

   

   

 

sön 19 Lasse Rang Mag. Prec.Serie Mprec Faxan Uppsala Ssk Mag

Februari

   

       

  

 
lör 1- sön 2 Första Chansen prec Linköping Linköpings Skf ABC
sön 2 Lasse Rang Mag. Prec.Serie Mprec Faxan Uppsala Ssk Mag
sön 9 Kurs: Vapenkontrollant utbildning Stockholm Kretsen  
-"- Vinterfält fält Faxan Uppsala Ssk ABCR
sön 16 Roslagsvintern fält Norrtälje Roslagens Ps ABCR
lör 22 Grimsta Cup 1 spring Grimsta SthlmsPolisens Skf C

Mars

   

   

   

  

 
sön 1 Vårsaluten 1 fält 4 km S Överum Överums Pk ABCR
lör 7 Grimsta Cup 2 spring Grimsta SthlmsPolisens Skf C
sön 8 Militär Snabbmatch milsnabb Hallsta Salems Pk ABCR
-"- Vårsaluten 2 fält 4 km S Överum Överums Pk ABCR
-"- Lasse Rang Mag. Prec.Serie Mprec Faxan Uppsala Ssk Mag
sön 15 Kretsseriefält 1 fält Dannemora Uppsalakretsen ABCR
tor 26

-- KRETSENS ÅRSMÖTE --  INSTÄLLT!

  Stockholm Kretsen  
lör 28 Atlas-Snabben 1    INSTÄLLD! milsnabb Snörom Atlas Copco Pk ABCR
sön 29  Banfälten               INSTÄLLD! fält Eggeby Upplands Väsby Psk ABCR

April

   

   

   

   

 
lör 4 Grimsta Cup 3 spring Grimsta SthlmsPolisens Skf C
sön 5 Fyristräffen             INSTÄLLD! fält Faxan Uppsala Ssk ABCR
lör 18  Håtunaleken          INSTÄLLD! prec Håtuna Håtuna Pssk ABC
-"- 16-snabben             INSTÄLLD! milsnabb Ekebyboda F 16 ABCR
sön 19  Norrtäljeträffen     INSTÄLLD! fält Norrtälje Roslagens Ps ABCR
lör 25  Mälarskottet vår   INSTÄLLD! prec Sätra Mälarhöjdens Ps C
sön 26 Atlas-Snabben 2    INSTÄLLD! milsnabb Snörom Atlas Copco Pk ABCR
-"- Bengtsforsträffen fält Björnmyren Bengtsfors Psk ABCR

Maj

   

   

   

 

 
fre 1  Majtävlingen + Xtra-tävling   INSTÄLLD! prec Grimsta SAPK ABC
lör 2

-- Hemortens Banor börjar  --

prec Hemmabana SPSF ABC
-"- Uppsalaträffen   INSTÄLLD! prec Ekebyboda UHF ABC
sön 3  KrM fält C          INSTÄLLD! fält Berga Kretsen ABCR
-"- Kretsseriefält 2   INSTÄLLD! fält Marma Uppsalakretsen ABCR
lör 9 ÖSM Mil. Snabbmatch MilSnabb      
sön 10 ÖSM Mil. Snabbmatch MilSnabb      
-"- Sveakombinationen  INSTÄLLD! prec Almnäs Pk Svea Ing 1 ABC
lör 16  KrM prec A         INSTÄLLD! prec Snörom, Nacka Atlas Copco Pk A
-"- KrM PPC              INSTÄLLD! PPC Hallsta Salems Pk  
sön 17  KrM prec C          INSTÄLLD! prec Grimsta SthlmsPolisens Skf ABC
-"- KrM PPC              INSTÄLLD! PPC Hallsta Salems Pk  
-"- Kretsseriefält 3    INSTÄLLD! fält Östhammar Uppsalakretsen ABCR
tor 21 KrM Mag.Prec. M7  INSTÄLLD! M-prec Sanda Sk.center Handns Psk M
lör 23  ÖSM fält fält Hugelsta Uppsalakretsen ABCR
sön 24  ÖSM fält fält Hugelsta Uppsalakretsen ABCR
lör 30  Skvalpskottet      INSTÄLLT! prec Nynäshamn Nynäshamns APK ABC
sön 31 KrM fält B            INSTÄLLD! fält Grimsta SthlmsPolisens Skf B

Juni

   

   

   

  

 
lör 6 Nationaldagssmällen  INSTÄLLD!

prec

Hacksjöbanan Katarina Psf ABC
-"-

SM Magnumprec.  FLYTTAD (12/9)

M-prec Stockholm Ekens Psf M
sön 7

SM Magnumprec.  FLYTTAD (13/9)

M-prec Stockholm Ekens Psf M
-"- Uppsalasnabben milsnabb Ekebyboda UHF ABCR
"-" -- Hemortens Banor slutar --        
lör 13 ÖSM Magnumfält   INSTÄLLD! M-fält Stockholm Ekens Psf M
-"- Sommarsnabben      INSTÄLLD! milsnabb Börstil Östhammars Pk ABCR
-"- Kretskonferens   SENARELAGD   Stockholm SPSF  
sön 14  500-Lappen prec Eggeby Upplands Väsby Psk ABC
-"- Kretsseriefält 4 fält Ekebyboda Uppsalakretsen ABCR
-"- Förbundsmöte    SENARELAGT   Stockholm SPSF  
sön 21 Baksmällan prec Börstil Östhammars Pk ABC
lör 27 Östhammarsnabben snabb Börstil Östhammars Pk ABCR
-"- ÖSM PPC PPC   Dalakretsen  
sön 28 ÖSM PPC PPC   Dalakretsen  
tis 30 SM prec, fält & Mil. Snabbmatch INSTÄLLDA! milsnabb Västervik/Ankarsrum   ABCR
 
 


LBL / 2020-06-19